15 години от незабравимия гол на Зинедин Зидан

„Ужасно болезнено е да завършиш с празни ръце. Можехме да се подготвяме вечно на тренировъчното игрище, но понякога се случва нещо специално, за което не можеш да си готов. В този случай това беше голът на Зидан“.

Думите са на треньора на Байер Леверкузен – Клаус Топмьолер – след загубения финал през 2002 година.

На 15 май на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу, към края на първото полувреме резултатът е 1:1. Раул откри още в осмата, а пет по-късно Лусио обеше изравнил. Тогава едно центриране на Роберто Карлош отляво към ръба на наказателното поле бе посрещнато от може би най-паметния удар в историята на Шампионската лига.

Магическият гол на Зинедин Зидан.

Ударът на французина бе толкова специален, че стражът на „аспирините“ Ханс-Йорг Бут нямаше никакъв шанс.

С изстрела си Зидан направи резултата 2:1 точно преди почивката, който остана непроменен и до края. Леверкузен, с имена като Димитър Бербатов, Михаел Балак, Марко Бабич и др. в състава си, нямаха сили за обрат и Реал вдигна деветата си купа в най-престижния европейски клубен турнир.

15 години по-късно Зизу вече е старши треньор на „кралете“. През миналия сезон спечели Шампионската лига и като наставник, а през този ще се опита да направи Реал първия отбор, защитил трофея си.