Лацио укроти Рома и е на финал

Двамата голмайстори за Лацио Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич се радват след втория гол във вратата на Рома. Двамата вкараха головете и при победата на Лацио в първия двубой Снимка: Getty Images

Лацио е първият финалист за Купата на Италия. Римските "орли" отстраниха вечния съперник Рома въпреки загубата с 2:3 във втория двубой от полуфиналите на "Олимпико".

Успехът с 2:0 в първия мач беше достатъчен, за да класира Лацио и в днешната среща класирането им всъщност рядко изглеждаше застрашено. В началните минути и двата отбора изпуснаха по едно положение, като Един Джеко можеше да открие резултата отблизо, но сантиметри го разделиха от целта. След това и Ел Шараауи можеше да вкара за "вълците", но Стракоша спаси удара му.

Рома наложи натиск в опита си да навакса двата гола пасив от първия мач, но Лацио дочака своя момент и нанесе удара си. В 37-ата минута Чиро Имобиле се пребори за една висока топка в наказателното поле и нанесе силен удар, който Алисон спаси. При добавката Сергей Милинкович-Савич нямаше как да сбърка и откри резултата - 1:0 за Лацио.

Така Рома трябваше да преследва четири безответни гола, за да навакса изоставането си. В края на полувремето символичните домакини си върнаха надеждата с гол на Ел Шараауи след лошо изчистена топка в наказателното поле на Лацио.

В 56-ата минута обаче изнесената напред защита на Рома изпусна Имобиле при един извеждащ пас и сам срещу Алисон той не сгреши - 2:1 за Лацио.

До края Рома обърна съперника и стигна до победата в този мач с два гола на Мохамед Салах. В 66-ата минута той отбеляза с добавка след шут на Ел Шараауи в гредата. В 90-ата минута отново след добавка Салах прехвърли Стракоша за крайното 3:2, което обаче не беше достатъчно на Рома и Лацио ще играе на финала след общ резултат 4:3.

В другия полуфинален сблъсък утре Ювентус и Наполи ще определят другия финалист. Юве има предимство след домакинската победа с 3:1 в първия мач.