Мапуку изригна за Левски, отличен старт за "сините" в Европа

Мапуку беше изключителен в първия си официален мач със синия екип

Пред погледа на собственика Спас Русев, Левски стартира успешно в евротурнирите с хубава победа с 3:1 над черногорския Сутиеска в първи предварителен кръг от Лига Европа.

"Сините" стартираха вихрено на стадион "Георги Аспарухов", подкрепяни страстно от публиката, но през второто полувреме не можаха да покажат същото ниво и допуснаха гол на чужд терен.

Още в 12-ата секунда Жуниор Мапуку откри резултата след светкавична комбинация на Левски, при която Адениджи центрира отдясно и новото попълнение на тима засече точно с глава. Това беше най-бързият гол в евротурнирите в историята на Левски в първия официален мач на Мапуку със синята фланелка.

След попадението домакините заиграха с настроение и продължиха да създават положения, а Мапуку си правеше каквото иска със защитата на Сутиеска.

В 20-ата минута отново Мапуку се върна назад, пое топката пред наказателното поле и стреля по земя, а вратарят Личина не се намеси добре и пусна топката под плонжа си - 2:0 за Левски.

Последва пропуск на Яблонски с глава и спасяване на Личина при изстрел на Антонио Вутов от малък ъгъл (отново изведен от Мапуку), а после Прохазка стреля отдалеч, но вратарят на гостите отрази удара.

В 39-ата минута Сутиеска създаде първото си положение, което доведе до опасен шут, но Божидар Митрев направи важно спасяване.

В самия край на полувремето "сините" отиграха заучена комбинация при един пряк свободен удар далеч от вратата, при който Роман Прохазка отправи неспасяем бомбен удар и вкара много красив гол за 3:0.

Втората част обаче не беше толкова успешна за Левски.

В 50-ата минута Митрев сгреши и Яблонски трябваше да чисти пред голлинията. А Жуниор Мапуку се поумори, както и някои от останалите му съотборници.

В 78-ата минута Сутиеска върна едно попадение чрез Божо Маркович, който беше изведен зад гърба на Яблонски и завърши покрай Митрев за 1:3.

До края гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Радишич, но Левски нямаше време да се възползва и да убие всякаква интрига в реванша.

Точно след седмица "сините" гостуват на Сутиеска и трябва да довършат започнатото срещу черногорците, за да стигнат до сблъсък с Хайдук Сплит във втория предварителен кръг.