Голове, оставки и драма в "А" група | sportcafe.bg

Голове, оставки и драма

Светлин Стратев 05.11.2012, 00:03 (обновена 07.11.2012, 09:39)

1 от 3 снимки Назад Напред

Локомотив (пловдив), Тодор Неделев

Тодор Неделев отново изнесе много силен мач, но неговият Ботев не успя да победи Локомотив в Пловдивското дерби

Макар да не предложи големи изненади, 11-тият кръг на „А" група бе истинско зрелище за зрителите. В осемте мача паднаха общо 24 гола (средно по точно 3 на среща), някои от които в последните минути, за ужас на противниковия отбор.

Очаквано, в Перник дерби на терена нямаше. В дните преди двубоя се разбра, че четирима от твърдите титуляр на Миньор - Борислав Стойчев, Ванчо Траянов, Крум Бибишков и Милен Василев, ще бойкотират срещата с Левски заради неизплатени заплати. Навръх рождения ден на Христо Йовов, перничани се държаха на ниво едва до 14-та минута, когато алжирецът Сабри Бумела изби една висока топка в тялото на връхлитащия зад него Кристовао Рамос и тя влетя в мрежата на Боян Пейков. След това всичко приключи.

Като свеж полъх за Миньор може да отчетем единствено изключително бързия и повратлив Обаси Окечукву - един необработен диамант, който може да свърши работа на по-силните отбори. Минути след разгрома стана ясно и че изпълнителният директор на „чуковете" - генерал Йордан Димитров, е подал оставка, обезкуражен от тежкото положение, в което се намира отборът.

Левски пък все повече ще мисли за наближаващото голямо дерби с Лудогорец в Разград. До него има още две седмици, но следващия уикенд „сините" приемат изпадналия във финансов колапс Ботев (Враца) и е немислимо да сгрешат. Апропо, и Лудогорец спечели леко с 4:0, срещу Етър у дома. Така те и Левски се откъснаха на 7 точки пред останалите конкуренти за титлата - ЦСКА и Ботев (Пловдив), и на 8 пред Литекс, който продължава да дебне от засада.

Ловчанлии разбиха Черно море с 4:1 и тайничко продължават да се облизват за първите две места в класирането. Хеттрик за тях наниза низвергнатият преди време от Левски Исмаил Иса, който се завърна в България след тежък период в Турция. „Моряците" от Варна пък продължиха неузнаваемото си представяне през този сезон. Коравият тим (или ТИМ, както искате) няколко поредни шампионата бе сериозен фактор в А ПФГ, но сега вече дори трябва да се притеснява за мястото си в елита. Кошмарната форма на Черно море едва ли ще се подобри скоро, имайки предвид, че основният им нападател Ермес Паломино е с увреден менискус и най-вероятно няма да може да играе до края на полусезона.

Друг традиционно силен на хартия отбор - Славия, също продължава със свободното си падане. „Белите" отново загубиха без почти никаква съпротива, този път във Враца с 0:1, и вече са само на 3 точки от зоната на изпадащите. Шокиращото е, че Славия вече пети пореден мач за първенство не може да отбележи гол, което бе основната причина наставникът Мартин Кушев да подаде оставката си след мача на стадион „Христо Ботев".

Черноморец и ЦСКА също спечелиха с минимален резултат, съответно срещу Пирин (Гоце Делчев) и Монтана. „Армейците" играха много слабо срещу тима на Атанас Джамбазки, който след срещата бе бесен от съдийството и заяви, че реферът Николай Йорданов не е свирил чиста дузпа за гостите.

Антонио Павлов отново измъкна Локомотив (София) с гол в последната минута. Този път потърпевш бе Берое. Положението на „железничарите" обаче никак не е розово - те са поредният реномиран отбор, който е на ръба на опасната зона, а финансовото им състояние в момента е трагично.

И за десерт - Пловдивското дерби. „Смърфове" и „канарчета" изнесоха истински спектакъл за хилядите фенове по трибуните на „Лаута", който завърши по соломоновски - 2:2. Отново имаше недоволни от главния съдия, но трябва да се признае, че македонският национал Бобан Грънчаров заслужаваше и двата жълти картона, които му бяха показани.

За домакините пореден силен мач изнесе централният нападател Рангел Абушев. След яловите последни два сезона, в които вкара общо един-единствен гол в 26 мача (!!!), сега таранът продължава да избухва всеки кръг и вече има 6 попадения в 10 срещи. Той можеше и да донесе победата за Локомотив, но не успя да отиграе добре едно хубаво подаване в заключителните минути на двубоя. От другата страна пък феноменално продължава да се представя едва 19-годишният Тодор Неделев, който вече е и в полезрението на националния селекционер Любослав Пенев.

Oще: а пфг  ботев (враца)  ботев (пловдив)  исмаил иса  левски  литекс  локомотив (пловдив)  лудогорец  миньор  рангел абушев  славия  тодор неделев  цска  черно море  черноморец