Ливърпул потопи безпомощен Арсенал

Фирмино разстрелва Петър Чех за първия гол на Ливърпул Снимка: Getty Images
Фирмино разстрелва Петър Чех за първия гол на Ливърпул

Ливърпул спечели дербито на кръга във Висшата лига и напълно заслужено победи Арсенал с 3:1 на "Анфийлд".

Тимът на Юрген Клоп беше по-добрият в срещата, докато Арсенал не създаде кой знае какви опасности и вратарят Петър Чех ги спаси от инкасиране на още голове.

Роберто Фирмино откри резултата за Ливърпул в 9-ата минута от непосредствена близост след прострелно подаване на Садио Мане. В 28-ата минута Чех направи страхотно спасяване при удар на Коутиньо отдалеч.

Пет минути преди края на полувремето домакините стигнаха до втори гол. Перфектно разиграване отляво остави Мане абсолютно сам на десния фланг, той получи и спокойно насочи топката във вратата за 2:0.

Началото на второто полувреме беше за Арсенал и "артилеристите" успяха да намалят преднината на Ливърпул. В 48-ата минута Миньоле изби изстрел на Оливие Жиру, а в 57-ата Арсенал направи най-добрата си атака до момента и вкара. Влезлият като резерва Алексис Санчес изведе Дани Уелбек на ръба на засадата и англичанинът нямаше проблеми да отбележи - 1:2.

Ливърпул обаче продължаваше да изглежда по-опасният отбор. В 83-ата минута Ориги удари гредата с глава, а в 91-ата минута интригата приключи с трети гол за "мърсисайдци".

При отлична контраатака на Ливърпул Адам Лалана отправи красив фалцов пас към Ориги, той центрира отдясно и Джорджиньо Вайналдум засече за крайното 3:1.

Така Ливърпул поне временно се изкачи на трето място в класирането с 52 т., колкото има и четвъртият Манчестър Сити. "Гражданите" обаче са и с два мача по-малко.

Арсенал слезе до петата позиция с 50 т., една повече от Манчестър Юнайтед.