Фантастичен обрат за Бодуров и Мидтиланд срещу Юнайтед

Ебере Онуачу донесе победата за Мидтиланд

Николай Бодуров и Мидтиланд победиха Манчестър Юнайтед у дома, постигайки обрат от 0:1 до 2:1 в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа.

Българският защитник Николай Бодуров, който е под наем от Фулъм и игра с маска на лицето си заради счупен нос, направи мечтан дебют за датския шампион, оставайки на терена през първите 90 минути.

Мидтиланд дебютира в елиминационната фаза на европейските турнири и зарадва феновете на препълнения „MCH Арена” в Хернинг с победа.

Юнайтед бе фаворите преди началото на срещата и започна по-добре двубоя, а Мемфис Депай откри резултата в 37-ата минута в полза на гостите. Разсеяни действия в отбраната на Юнайтед обаче в края на полувремето позволиха на Систо да намери място за изстрел и след лек рикошет в крака на Смолинг да изравни.

В 77-атаЕбере Онуачу направи трагедията за Юнайтед пълна и донесе най-великата победа в историята на Мидтиланд, която не е много голяма, имайки предвид, че отборът е създаден през 1999 година.

Николай Бодуров игра с маска на лицето заради счупен нос, но въпреки това, се справи по прекрасен начин в защита при дебюта си за Мидтиланд

Луис ван Гаал имаше куп проблеми с контузени футболисти преди мача, а за капак на загрявката преди двубоя и Давид де Хеа получи травма и на вратата застана Серхио Ромеро. Точно Ромеро обаче бе един от най-добрите играчи за Юнайтед, като на няколко пъти спаси отбора си от по-срамно поражение.

Всички резултати от мачовете в Лига Европа, играни в 20:00 часа:

Андерлехт – Олимпиакос 1:0

Борусия (Дортмунд) – Порто 2:0

Мидтиланд – Манчестър Юнайтед 2:1

Фиорентина – Тотнъм 1:1

Севиля – Молде 3:0

Сент Етиен – Базел 3:2

Виляреал – Наполи 1:0