Реал - Байерн много по-скандален от Барса - ПСЖ

Касай нямаше верен ход и няма да е пресилено да се обобщи, че Реал - Байерн бе по-скандален мач и от Барселона - ПСЖ. Вижте в галерията.
1. Спестен втори жълт картон на Видал
В 48-та минута Видал трябваше да получи втори жълт картон за влизането си на Каземиро.
2. Дузпата на Каземиро срещу Робен
Само 4 минути по-късно реферът Касай отсъди дузпа за Байерн за нарушение срещу Робен. Бразилският национал закъсня с намесата си, но няма жълт картон, което щеше да означава изгонването на халфа. При ситуацията и двамата имат равни шансове да играят с топката.
3. Автоголът на Рамос

Левандовски е в засада при паса на Мюлер и влияе на Рамос, който си отбеляза автогол.
4. Спестен втори жълт картон на Каземиро
В 80-та минута Каземиро трябваше да бъде изгонен. Влизането му на Ариен Робен е 100-процентов втори жълт картон.
5. Вторият жълт картон на Видал
Изгонването на чилиеца бе пресилено. Той можеше да поеме към душовете в началото на втората част за нарушението срещу Каземиро, но не и за това срещу Асенсио.
6. Засадата на Кристиано при изравнителния гол

Португалецът е в безспорна засада при паса на Рамос за 2:2. Той е зад защитата при подаването на испанския национал.
7. Голът на Кристиано за 4:2

Засадата на Роналдо при четвъртия гол е доста по-тънка, но при повторенията се вижда, че е по-напред от Марсело при паса на бразилеца.

"Такова чудо няма", горе-долу около тези думи се обединиха противниците на Барселона след реванша на каталунците с Пари Сен Жермен и историческото 6:1.

Но всяко чудо за 40 дни.

Толкова изминаха от четвъртфиналния реванш на "Камп Ноу", опорочен от германския арбитър Дениз Айтекин.

Реферът получи обвинения от лагера на парижани заради двете дузпи за Барса през втората част, които помогнаха много за обрата на "блаугранас".

По-малко от месец и половина по-късно сериозна драма имаше и на другия футболен храм в Испания - "Сантяго Бернабеу".

Реал Мадрид се класира за седми пореден път за полуфиналите на Шампионската лига след продължения и 4:2 срещу Байерн Мюнхен.

А съдията Виктор Касай изживя по-голям кошмар и от колегата си Айтекин.

Унгарецът зачете два гола на Кристиано Роналдо от засади, но с това далеч не се изчерпва противоречивото му представяне.

"Реферът имаше лоша вечер. Точка по въпроса. Той се представи по-зле, отколкото ние", коментира наставникът на Байерн Карло Анчелоти след срещата.

Италианецът е известен със сдържаното си поведение, но бе напълно обяснимо напиращото у него чувство, че отборът му е бил ограбен.

Минути преди края на редовното време Артуро Видал получи пресилен втори жълт картон, което даде своето отражение, но пък в началото на второто полувреме бе спестено изгонването на чилиеца.

Въобще - Касай нямаше верен ход. Затова няма да е пресилено, ако се обобщи, че Реал - Байерн бе по-скандален мач и от Барселона - ПСЖ.

Вижте в галерията спорните ситуация от вторник вечерта на "Бернабеу".