Шарапова с нова победа в Мелбърн

Мария Шарапова се класира за третия кръг на Australian Open 2018 Снимка: Getty Images
Мария Шарапова се класира за третия кръг на Australian Open 2018

Шампионката от 2008 г. Мария Шарапова преодоля и втори кръг на тазгодишния Australian Open, след като се наложи над Анастасия Севастова с 6-1 7-6(4).

Така победителка вече води и с 2-1 в общия баланс срещу тази съперничка, като за разлика от предишните им две срещи, днешната протече много по-бързо. За Шарапова предстои мач срещу Анджелик Кербер или Дона Векич.

Срещата започна с три бързи сервис гейма, като ударите на Мария от самото начало влизаха и имаха необходимата дълбочина, като така бившата №1 не позволяваше на опонентката си да има инициативата и да показва разнообразната си игра.

Шарапова проби за нула в четвъртия гейм, след което затвърди без да отпуска точка, демонстрирайки отличен начален удар – 4-1. В следващата част световната №48 постигна двоен брейк, а накрая след само 24 мин. затвори сета – 5-1. Двете си размениха по пробив на старта на втория сет, а после взеха и подаванията си по веднъж – 2-2. Шарапова проби за 3-2 и успя да затвърди без да отпуска точка, с което предприе решителната крачка към победата.

В осмия гейм Севастова върна пробива пасив за 4-4. В следващата част бившата №1 започна да посреща максимално агресивно и от форхенд и стигна до брейкбол, който материализира – 5-4. При този резултат световната №48 сервираше за победата и трябваше да го направи от по—неудобната страна, защото слънцето светеше в очите ѝ, и не успя да се справи – 5-5.

Стигна се до тайбрек, в който Маша дръпна 5-2 точки и затвори мача със 7-6(4).

От турнира отпадна Джоана Конта, която отстъпи 4-6 5-7 на Бернарда Пера. Агнешка Радванска постигна обрат срещу Леся Цуренко 2-6 7-5 6-3, Каролин Гарсия победи Маркета Вондрушова 7-7(3) 6-2 8-6, а Барбора Стрицова преодоля Лара Аруабарена 6-3 6-4.