Българин с 2 гола в Серия "А" след 9 години

Паоло Дибала се хвърля на врата на Ивайло Чочев след първия му гол срещу Дженоа.
Второто попадение след пас точно на Дибала.
При първия гол Чочев дори си спря топката на празна врата и я прати спокойно в мрежата.
Радостта на българина.
Христо Стоичков е първият наш играч с два гола в един мач в Серия "А". Снимка: Getty Images
Христо Стоичков е първият наш играч с два гола в един мач в Серия "А".
Българин с 2 гола в Серия "А" след 9 години Снимка: Getty Images

Ивайло Чочев вкара два гола и донесе победата на Палермо над Дженоа с 2:1 у дома.

Халфът прати топката в мрежата още в 9-ата минута, след като вратарят на гостите парира удар на Франко Васкес. Чочев пое топката спокойно със силния си ляв крак и стреля с десния - 1:0.

В 30-ата минута бившият футболист на ЦСКА прониза за втори път вратата, този път след пас на звездата на тима Паоло Дибала.

Чочев остана на терена 72 минути и бе заменен от Андреа Белоти.

Попаденията са №2 и 3 в първенството на Италия за българина през сезона. Той вкара и миналия кръг при 3:1 навън над Удинезе.

Два гола в един мач от Серия "А" са вкарвали още двама наши сънародници. Христо Стоичков го прави първи преди 20 години, когато вкарва в петия кръг за Парма срещу Падова при победа с 3:1 като гост.

Валери Божинов има четири "двойни удара":

С Лече - при 4:1 срещу Бреша у дома, срещу Интер (2:2 на свой терен) и Удинезе (3:4 у дома) в сезон 2004-2005 г., както и при 3:1 над Реджина в първата си година в италианското първенство - 2003-а.

Божинов успя да вкара два пъти и за Фиорентина при 4:2 над Парма през сезон 2005-2006. Това се случи през февруари 2006-а и вече 9 години нямаше българин, който да запише две попадения в един двубой.

Чочев е и единственият български национал, който през сезона играе в едно от топ 5 първенствата на Европа. Халфът вече записа над 700 минути в 13 мача, като в 7 от тях бе национал.

22-годишният играч обаче няма записана минута в официален мач за България, като през март срещу Италия остана резерва...