Съндърланд шокира Челси и Моуриньо

Жозе Моуриньо пак видя чужда намеса при загубата на Челси, но проблемът определено е в отбора му, загубил от Астън Вила, Кристъл Палас и Съндърланд в последния месец. Снимка: Getty Images

Съндърланд стори второ поредно чудо и победи с 2:1 като гост Челси, обърквайки тотално битката за титлата и тази за оцеляване във Висшата лига.

Тимът на Густаво Пойет спечели с дузпа, реализирана от Фабио Борини в края, като повторенията показаха, че нарушение на Сесар Аспиликуета по-скоро няма.

Победата връща Съндърланд в играта за оставане в елита, като съдбата на тима вече е в неговите ръце. Той има и мач по-малко от конкурентите, а до спасителното 17-о място го делят точно три точки.

Преди четири дни тимът бе обречен, но взе точка с 2:2 на терена на Манчестър Сити, а сега и три в Лондон от Челси.

Челси обаче трябва да се надява на услуга от Норич в неделя и Уест Бромич в понеделник. Първият тим приема Ливърпул и ако загуби, разликата до лидера ще е вече 5 точки при три оставащи мача.

Уест Бромич гостува на Манчестър Сити и също трябва да отмъкне нещо, за да остане Челси пред "гражданите".

"Поздравявам съдията Майк Дийн, както и шефът на съдиите Майк Райли. Те организираха добре нещата, за да си свърши всеки работата...", съзря пак вината другаде Жозе Моуриньо.

Португалецът със сигурност е бесен за дузпата, но все пак тимът му не успя да преодолее съпротивата на последния в класирането и преди нея като 80 минути не вкара втори гол, с който да пречупи Съндърланд.

А и в 33-ата минута Челси имаше късмет да остане с 11 души, когато Рамирес удари умишлено в лицето Себастиан Ларсон, но не бе изгонен.