Юве не се възползва от грешката на Рома

Разликата между Юве и Рома се запази 7 точки.

Ювентус пропусна възможността да дръпне с още две точки на Рома на върха в Серия "А" след нулево равенство като гост на Удинезе.

Така статуквото се запази и торинската Стара госпожа води със 7 пункта пред "вълците", които в събота вечер направиха 1:1 с Емполи на "Олимпико".

Третият Наполи се възползва от "хиксовете" на водачите след победа с 2:1 като гост над Киево във Верона.

Мачът се разви доста интересно, след като в рамките на 7-8 минути бяха разменени автоголове. Сезар сбърка вратите, давайки аванс на неаполитанците, след което Бритос върна жеста. Всичко бе решено в 62-та минута, когато Маноло Габиадини се разписа с цената на трите точки за гостите.

Много интересно беше в Бергамо, където Аталанта спечели инфарктно с 2:1 с гол в четвъртата минута на добавеното време срещу Каляри. Маурисио Пиниля отбеляза със странична ножица, даравяйки победата на "бергамаските".

Торино разгроми Сампдория у дома с 5:1, а хеттрик за "биковете" наниза Фабио Куалярела.