Юве се събуди!

Крис Воукс , Goal.com 03.05.2011, 17:13 (обновена 04.05.2011, 09:21)

1 от 3 снимки Назад Напред

Радост в Юве

Играчите на Ювентус се радват на победата над Лацио, която ги доближи на четири точки от жадуваното четвърто място

Когато в средата на март Ювентус пропиля преднина от два гола, за да завърши наравно с новака в елита Чезена, надеждите за място в Шампионската лига сякаш бяха безвъзвратно отлетели.

На 11 точки от четвъртото място и със 7 загуби и едва 3 победи в рамките на 13 мача, "Старата госпожа" изглеждаше безкрайно далеч оттам по силата на логиката.

Но добрата стара игра футбол обича да са прави такива шеги и снощната победа над Лацио с 1:0 накара привържениците на Юве да се надяват отново.

И не само това - играчите и щабът също вярват, че могат да финишират в четворката в оставащите три кръга.

Когато пресслужбата на клуба изпращаше до медиите декларация от футболистите, че стоят твърдо зад треньора Луиджи дел Нери, това изглеждаше малко или много като празни приказки. Но когато тарторите на отбора Джанлуиджи Буфон и Джорджо Киелини лично взеха отношение по въпроса, съмнения в искреността на изявленията не може да има.

Добрата серия от четири победи и две равенства изпрати тима на четири точки от жадуваното четвърто място, което донякъде би спасило сезона, и, след като стиснаха ръцете на победените лациали снощи, футболистите на Юве изиграха заедно техен си танц на победата.

Този танц имаше символен характер. Той означаваше, че "бианконерите" не са се предали да преследват класирането в най-престижния клубен турнир и твърдо вярват, че могат да изпреварят Лацио, Удинезе и Рома накрая. Все пак, не биха танцували просто защото са обезпечили мястото си в Лига Европа, нали така!

Тази вяра идва не само от постигнатите резултати, но и от единството в колектива. Без никакво съмнение индивидуалните проблясъци като тези на Алесандро дел Пиеро в определени мачове или на човека-стена пред нападателите на Рома Марко Сторари преди няколко седмици, са важни за успеха, но още по-ценна е волята на всички в отбора да работят като едно цяло и да печелят срещи, които можеха и да загубят.

В понеделник вечерта "черно-белите" отстъпваха на "орлите" по доста показатели в играта, но в крайна сметка именно те се поздравиха с победата.

Наваксването на огромното изоставане в класирането, естествено, се дължи и на неспособността на Лацио и Удинезе да се възползват от шансовете си. Римските "орли" паднаха в три от петте си последни мача, а при фриуланите положението е още по-зле - четири от пет.

А фактът, че двата отбора играят един срещу друг в неделя, помага още повече на каузата на "Старата госпожа"!

Изненадващо, ювентинци могат да се окажат в ролята на фаворит за четвъртата позиция, тъй като Рома първо среща Милан, който трябва да подпечата титлата си, а след това и два отбора, борещи се за кожата си в елита...

Програмата на кандидатите за четвъртото място до края на първенството:

Лацио (60 точки) - Удинезе (гост), Дженоа (домакин), Лече (г)

Удинезе (59) - Лацио (д), Киево (г), Милан (д)

Рома (59) - Милан (д), Катания (г), Сампдория (д)

Ювентус (56) - Киево (д), Парма (г), Наполи (д)

Oще: джампаоло пацини  интер  киево  лацио  рома  серия а  удинезе  четвърто място  шампионска лига  ювентус