Драма, изуснати дузпи и гафове на реферите: Атлетико хлъзна Байерн и е на финал

Атлетико Мадрид изхвърли Байерн и отново ще играе на финал в Шампионската лига. Войниците на Диего Симеоне загубиха битката в реванша - 1:2, но спечелиха войната. А Пеп Гуардиола си тръгва от Мюнхен без най-важния трофей в клубния футбол.

Драмата на "Алианц Арена" предложи много и ще се помни дълго - две изпуснати дузпи, напрежение до последната секунда и сериозни грешки на турския съдийски екип, воден от Джунейт Чакър.

През първото полувреме немската машина смаза съперника, но вкара само един гол. В 31-ата минута Чаби Алонсо стреля от фаул, топката се отклони в крака на Хосе Хименес и влетя във вратата на Ян Облак.

Само 180 секунди по-късно отново Хименес повали в наказателното поле Хави Мартинес и Чакър отсъди спорна дузпа. Облак обаче отрази удара на Томас Мюлер.

Натискът на Байерн продължи и след почивката, но Атлетико вкара при първата си смислена атака. Фернандо Торес изведе Антоан Гризман, който хладнокръвно преодоля Мануел Нойер. В ситуацията обаче останаха основателни съмнения за засада.

Подобно на осминафинала срещу Ювентус, домакините се вдигнаха на отчаян щурм. Той обаче им донесе само гол с глава на Роберт Левандовски и безброй пропуски в последните минути.

Малко преди края Чакър съвсем оплете конците и свири дузпа за гостите при нарушение на Мартинес срещу Торес извън наказателното поле. Фернандо обаче също не успя да вкара от бялата точка.

Атлетико чака победителя от другия полуфинал - Реал Мадрид срещу Манчестър Сити. Тимът се класира за третия си финал в най-силния континентален турнир и ще гони първия си триумф. През 1974 г. отстъпва трофея именно на Байерн, а преди две години - на градския си съперник Реал.