Юнайтед си уреди среща с Уест Хем за ФА Къп

Юнайтед ще срещне Уест Хем на 1/4-финалите

Манчестър Юнайтед постигна първа победа в последните си четири мача във всички състезания. „Червените дяволи” победиха с класическото 3:0 третодивизионния Шрюсбъри пред над 9000 души на „Грийнхаус Медоу” в мач от петия кръг на ФА Къп.

Така, тимът на Луис ван Гаал се класира за 1/4-финалите, където ще срещне Уест Хем. Двубоят е на „Олд Трафорд” и е насрочен за 12 март.

Отново за първи път в последните си четири мача Юнайтед запази чиста мрежа.

Крис Смолинг откри резултата 10 минути преди края на първата част, а в добавеното време на първото полувреме Хуан Мата удвои аванса на гостите от пряк свободен удар.

Крайното 3:0 оформи Джеси Лингард след час игра, засичайки прекрасно центриране на Андер Ерера.

Тук може да видите пълния жребий за четвъртфиналите на ФА Къп.