И четириголовият Меси не може да спре Моуриньо

Бен Хейуърд , Goal.com 21.02.2012, 12:48 (обновена 24.02.2012, 10:20)

1 от 3 снимки Назад Напред

Блестящият аржентинец разпиля Валенсия

"Мислех си, че Меси е в слаба форма", иронично коментира Хосеп Гуардиола след победата на Барселона с 5:1 над Валенсия в неделя, когато звездата на отбора му си правеше каквото иска на терена и вкара впечатляващите четири гола, опровергавайки по най-добрия начин приказките на недоброжелателите.

Каталунците имат доста проблеми със състава през последните седмици, изглеждат уморени от натрупването на твърде много мачове и непостоянното им представяне в Примера дивисион доведе до откъсването на Реал (Мадрид) начело в класирането с цели десет точки.

След като Меси унищожи гостите от Валенсия от "Камп Ноу" пък разликата с третия в таблицата стана 11 пункта.

Мачът започна с гол на "прилепите", като друг аржентинец - Пабло Пиати, откри резултата още в 4-ата минута, но в средата на първата част брилянтният му сънародник обърна хода на мача с две попадения в рамките на пет минути.

Но това не бе всичко! 15-ина минути преди края Лео направи хеттрик, а в 85-ата отбеляза и най-красивия от четирите си гола в мача.

Последният път, когато Меси вкара четири, бе определен от потърпевшия мениджър на Арсенал Арсен Венгер като "Playstation" играч.

А преди следващия сблъсък между двата отбора в Шампионската лига, журналист запита французина дали смята, че един ден Хосеп Гуардиола ще го наследи начело на клуба от Северен Лондон и той отвърна, че сега не му е времето да се говори за това.

Напоследък подобен вариант отново се спряга в медиите и моментът сега е много по-подходящ за подобни спекулации, тъй като Венгер изживява много трудни времена в Арсенал, а Пеп се чуди дали да преподпише с Барса или да пробва ново предизвикателство.

Четириголовият рецитал на Меси и изказаната пред медиите молба на аржентинеца към треньора да остане може би ще наклонят везните към подобно решение, но въпреки това изглежда все по-невероятно каталунците да защитят титлата си в Испания.

Реал на Жозе Моуриньо разпиля в подобен стил Расинг (Сантандер) в събота вечерта с 4:0 с ранно попадение на Кристиано Роналдо, две на Карим Бензема и великолепна бомба на Анхел ди Мария.

Изглежда, че никой не може да спре мадридчани в похода им към титлата, след като Специалния постави своя неповторим отпечатък на голям победител в отбора.

През втория му сезон там Кралският клуб мачка със стил и блясък, но и с непогрешима ефективност.

С 10 точки аванс и 15 оставащи мача, не се вижда как Барса ще настигне "белите" дори и при победа в директния сблъсък.

Също както колегата си Гуардиола, и Моуриньо е свързан с преместване в Лондон през лятото, където в бившия му клуб Челси го чакат с отворени обятия.

Но въпреки че бе цитиран да казва, че ще напусне, след като направи отбора шампион, португалецът вече е планирал подготовката на Реал за следващия сезон, което не говори в тази посока...

Независимо дали остава или си тръгва, изглежда неизбежно Моу да добави към своята великолепна колекция и титлата в Ла Лига, като дори самият Меси едва ли е способен да противодейства на това!

Oще: арсенал  арсен венгер  барселона  валенсия  жозе моуриньо  испания  карим бензема  лионел меси  примера дивисион  райо валекано  реал (мадрид)  реал (сарагоса)  хосеп гуардиола  челси

Регистриран на: 10.12.2010, 06:25