Арсенал се самоуби у дома

Рууни вкара втория гол за Юнайтед при първия удар на тима му към вратата на Арсенал
Рууни вече има 13 гола срещу Арсенал
Сблъсъкът на Шчесни и Гибс, довел до първия гол на Юнайтед
Дани Уелбек се отличи с няколко пропуска в началото на мача
Оливие Жиру успя да върне едно попадение в продължението, дадено от съдията

Манчестър Юнайтед спечели първата си победа като гост този сезон във Висшата лига, след като победи с 2:1 Арсенал в Лондон. Но основната заслуга за този успех имат домакините, които направиха всичко възможно, за да отстъпят победата на тима на Луис ван Гаал.

Нападателите на Арсенал и основно Дани Уелбек се отличиха с по няколко пропуска в първия половин час на мача, след като Юнайтед успя да изравни играта и отблъсна непосредствената опасност малко по-далеч от вратата си. В тези минути невероятна игра демонстрира Давид де Хея, който успя да обезсърчи всички атаки на нападателите на Арсенал.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено - Арсенал контролираше топката и играта, но от това не следваха опасности за Де Хея. За да освежи нападението на Юнайтед Луис ван Гаал извади Робин ван Перси, който не успя да отправи нито един удар към вратата на „топчиите".

И късметът на гостите проработи в 55 минута, когато при една не особено опасна атака на Юнайтед Войчех Шчесни и Киърън Гибс се сблъскаха в наказателното поле на Арсенал и Гибс падна на тревата. Топката отскочи към Антонио Валенсия, който се опита да стреля, но се получи нещо като пас към вратата, а Гиб протегна крак в опит да избие топката, но я насочи към вратата. Тя иначе щеше да излезе, но Гибс я вкара.

След инцидента стана ясно, че Шчесни не може да продължи мача, а малко по-рано се контузи и Джак Уилшър - удар в глезена го извади от игра.

Положението се влоши в 85 минута, когато след грешен пас на Санти Касорла топката се озова в Уейн Рууни, който проби сам срещу рехавата защита на Арсенал и вкара втори гол за Юнайтед с първия удар за тима в очертанията на вратата на домакините.

В продължението от 8 минути Оливие Жиру успя да върне едно попадение, а малко по-рано Ван Гаал пренареди състава си, за да пази аванса от два гола.

С тази победа Юнайтед си осигури място в Топ 4, а Арсенал записа първа загуба у дома от началото на сезона и феновете получиха нов повод, за да поискат главата на мениджъра Арсен Венгер. Арсенал е на 8-о място с 17 точки и вече записа най-лошия си старт на сезона след първите 12 мача в първенството