Нова контузия за Бербатов, може да е аут за месец

Димитър Бербатов минути, преди да бъде сменен с поредна травма, каквито през този сезон сериозно мъчат българина.

Димитър Бербатов изкара на терена само 34 минути от мача Монако - Бенфика (0:0) в Шампионската лига. Нападателят точно се бе възстановил от травма в глезена и започна като титуляр, но закуца рано. Този път контузията е в слабините на левия крак, като вероятно става дума за разтежение.

В 34-ата минута треньорът на Монако Леонардо Жардим замени Бербатов с Антони Мартиал, а след мача обясни:

"Нямаше как да оставим Димитър на терена, контузията е достатъчно сериозна. Бербатов трябваше да е връзката на халфовете с атаката и докато бе на терена играта ни се получаваше. После стана трудно."

Първите прогнози са, че българската звезда е аут за месец, но при такава контузия реалната преценка идва 2-3 дни след мача, в който е получена.

С точката Монако остана втори в групата с 5 точки, като все още няма допуснат гол. Първи е Леверкузен, който победи у дома Зенит с 2:0.