Лудата на радост на шведски водещи при грешката на Лорис

Франция допусна изненадващо поражение с 1:2 като гост на Швеция в последния кръг от квалификациите за Мондиал 2018 за сезон 2016/17.

Груба грешка на Уго Лорис в последните секунди позволи на Ово Тойвонен със страхотен удар от центъра да донесе трите точки за шведите.

Благодарение на победата, Швеция дори изпревари „петлите“ и се изкачи на първото място в нашата група А. Двата тима са с по 13 точки, но скандинавците имат по-добра голова разлика.

На третото място в Холандия с 10 точки, а след загубата с 1:2 от Беларус ние вече сме четвърти с 9, на четири пред Беларус.

Грешката на Лорис засенчи прекрасното изпълнение на Оливие Жиру, с който Франция откри резултата в 37-ата минута. Само шест по-късно Дурмас изравни, а в последните секунди шведите стигнаха и до пълния успех.

Реакцията на журналистите на Expressen TV бе дори по-добра от тази на колегите му от TF1 при гола на Жиру.