Бразилия крачи с малко самба и много битка

Давид Луис изстрелва торпедото си с вътрешната част на крака за втория гол в колумбийската врата.
Вратарят на Бразилия Жулио Сезар направи дузпата, от която Хамес намали на 1:2 в края.
Капитанът Тиаго Силва поведе бразилците с гол в 7-ата минута, но жълт картон по-късно го вади от полуфинала с Германия.

Бразилия изигра първото си много силно полувреме на световното първенство в четвъртфинал срещу Колумбия, спечелен с 2:1. То бе достатъчно за победа, но не и за убеждаване, че този тим на домакините е готов за титлата.

До почивката селесао редеше атаки, играеше с настроение и можеше да води с повече от 1:0, колкото бе резултатът с удар на централния защитник Тиаго Силва отблизо.

Вулканът в златисто и зелено във Форталеза се надяваше на шоу и лесна победа. Но след почивката на игрището се появи чудесен колумбийски отбор, воден пак от Хамес Родригес - 22-годишния диригент с номер 10.

Диктатът на колумбийците обаче не доведе до изравняване, а получи удар с гол на Давид Луис от 30 метра с изпълнение с вътрешната част на крака - имаше и грешка на вратаря Давид Оспина, но шутът бе фамозен.

Но колумбийците не се отказаха, натискаха и принудиха Бразилия да се брани. Тиаго Силва получи жълт картон, който го извади от полуфинала срещу Германия на 8 юли от 23 часа. Без капитана Бразилия ще има проблеми... А в края бе изнесен и Неймар, който дори се разплака от болка в удареното бедро.

Родригес реализира дузпа за Колумбия в 80-ата минута и върна интригата с шестия си гол на първенството.  В оставащите минути имаше хаос и паника в бразилското поле, но домакините оцеляха. С едно полувреме футбол и много битка, хъс и характер, бразилците минаха още едно стъпало по пътя към титлата, която 200 милиона очакват от тях.

В 66-ата минута при 1:0 дойде най-спорният момент от мача. Центриране на Хамес предизвика лудо разбъркване в бразилското наказателно поле и Марио Йепес вкара.

Голът бе отменен заради засада на двама колумбийци при центрирането, но е много спорно дали те влияят на играта в този момент. Един от тях бе Йепес, който секунда по-късно вече реализира, но от редовно положение.

Бразилия - Германия е първият полуфинал. Двете суперсили са се срещали само един път в историята на мондиали. На финал преди 12 години селесао спечели с 2:0.