Милан повали Байерн след голова фиеста и дузпи

Двубоят бе много приятен за наблюдаване и предложи открита и резултатна игра, което се хареса на публиката.

Милан победи Байерн Мюнхен след 3:3 и дузпи в мач от турнира International Champions Cup, игран на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго.

В 23-ата минута Холгер Бадщубер сбърка фатално и подари топката на Мбайе Нианг. Нападателят се озова сам срещу Свен Улрайх и хладнокръвно откри резултата.

Отговорът на германския гранд не закъсня. В 29-ата минута Рибери възстанови равенството с красиво изпълнение след пас на Хуан Бернат, а малко по-късно Дейвид Алаба се освободи пред наказателното поле и прецизният му изстрел не остави шансове на Донарума.

В началото на втората част Андреа Бертолачи се разписа за 2:2 след нова грешка на защитата на Байерн. Централният защитник се пребори за топката и с мощен удар я заби под гредата. В 61-ата минута Юрай Куцка шутира извън наказателното поле, кълбото рикошира в играч на Байерн и заблуди Улрайх, влетявайки в пазената от него врата.

В оставащите минути Милан можеше да вкара и четвърти гол, но финалният натиск на Байерн даде резултат. Вергара фаулира необмислено Бернат в пеналта и реферът отсъди дузпа. Донарума отгатна посоката на удара на Рибери, но той беше достатъчно силен и точен - 3:3.

За да е шоуто пълно, победителят трябваше да бъде определен след дузпи. Хонда, Матри и Куцка даваха аванс на Милан, а Лаам, Алаба и Бернат изравняваха за Байерн. Бертолачи също не сбърка, а след това Донарума спаси изстрела на Рафиня. Точка на спора постави Бонавентура.