Урок на татко Карло и 1:0 за Реал над Байерн

Карим Бензема бележи гол, който може да се окаже решаващ в общия резултат между Реал и Байерн. Снимка: Getty Images

Реал победи Байерн и взе аванс преди реванша от полуфиналите в Шампионската лига. Това 1:0 може и да не е кой знае колко внушително, но такъв тактически изчистен Реал е способен да го задържи или увеличи дори в "устата на лъва" - дома на европейските шампиони от Мюнхен.

Байерн не се чувства добре на "Сантяго Бернабеу", където губи шести пореден мач. Да, баварците се осланят на превъзходството си в общия баланс с Реал, но пък са отпаднали в последните три случая, когато губят първия мач от елиминациите на тази фаза.

Карим Бензема наниза гол в 18-а минута, а после на контраатака Реал бе като съскаща змия. Уж любуваща се на безкрайните пасове и движение на баварците, но готова за светкавична атака и ухапване..

До почивката Роналдо изпусна от 10 метра, а после Анхел ди Мария реши със сила да разстрелва Нойер и не уцели вратата.

Байерн е модернизирана версия на тики-така Барса от 2009-а (на Пеп Гуардиола), подавайки си до пълно задушаване на съперника. На полувремето владеенето на топката бе над 75 процента за гостите.

Но има една малка разлика. Тики така с Меси носи заплаха и острота. Тики така без Меси е просто изрядно спазвана серия пасове и запазване на топката във владение на червените фланелки.

Гуардиола загуби за първи път на "Бернабеу" в осмото си гостуване на този стадион. С Барса бе с 5 успеха и 2 ремита. Този път загуби от майстор.

"Татко" Карло Анчелоти, треньорът на Реал, спечели този дуел с един от класическите му треньорски уроци, извели го с Милан до три финала в турнира за последното десетилетие.

Байерн стреля само веднъж наистина опасно към вратата, и то чак в края чрез Гьоце. Томас Мюлер поиска дузпа в абсурдна ситуация в последните секунди, но като цяло шампионът на Европа не направи достатъчно.

Реал бе по-гладен, по-вдъхновен и по-добре подготвен стратегически за мача.
С наполовина здрав Роналдо и на 30% възстановен Бейл, Реал взе солиден аванс "на нула".

В Мюнхен испанският колос има само едно реми от 9 гостувания. Но сега отива с надежда и мечтата за Десетата купа на шампионите е жива.