Лайпциг удари Дортмунд в 5-голово шоу

Лайпциг сложи точка на серията без загуба на Дортмунд

РБ Лайпциг оправда очакванията, че може да поднесе изненадата и нанесе първо поражение на Борусия Дортмунд от началото на сезона в Бундеслигата.

„Жълто-черните” трябваше да преклонят глава след 2:3 на своя „Сигнал Идуна Парк”, а фактът, че по един футболист от двата отбора бе изгонен допълни атмосферата на истински сблъсък.

Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза и двата гола за домакините – в четвъртата и 64-тата минута, но в промеждутъка от час между тях Лайпциг успя да удари на три пъти.

Марсел Забитцер първо изравни в 10-ата, а с головете на Юсуф Полсен в 25-ата и Жан-Кевин Огюстен в 49-ата Лайпциг взе аванс от две попадения.

Сократис Папастататопулос бе изгонен с директен червен картон, след като именно той направи нарушението при дузпата.

Малко по-късно численото равенство на терена бе възстановено, след като Щефан Илзанкер си изкара два бързи жълти картона в рамките на две минути и пое към душовете.

Останали 10 на 10, „жълто черните успяха да намалят чрез Обамеянг и не бяха далеч от изравняването, но пропуски на Гонсало Кастро, Пиер-Емерик и Андрий Ярмоленко не позволиха на Дортмунд да задържи непобедения си статут.

Въпреки загубата, Борусия остава начело с 19 точки, на две пред Байерн Мюнхен, който днес разби Фрайбург с 5:0. Лайпциг пък вече има 16 и измести от третата позиция Хофенхайм.

Преди двубоя около 3500 фенове на Дортмунд се включиха в протест срещу самото съществуване на Лайпциг. Привържениците на традиционните клубове в Германия често изразяват негодуванието си срещу РБ, наричайки го „фалшив отбор” и „отбор, който руши спорта”.