Мойс Кийн с рекорден дебют и в Шампионската лига

Мойс Кийн с рекорден дебют и в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Талантът от школата на Ювентус Мойс Кийн влезе в историята като първия играч, роден през новото хилядолетие, играл в мач от Шампионска лига.

16-годишният нападател се появи като резерва шест минути преди края при резултат 1:1 и помогна на Юве за късните голове и победата над Севиля с 3:1.

Кийн е роден на 28 февруари 2000 година в Италия, а родителите му са от Кот д`Ивоар. Той е шестият най-млад играч, записал минути в Шампионска лига. В момента нападателят е на 16 години и 267 дни.

Рекордът се държи от бившия играч на Челси Селестин Бабаяро, който игра за Андерлехт през 1994-та на 16 години и 87 дни.

През уикенда Кийн стана и първият футболист, роден след 2000 г., с мач в италианската Серия А.