Партизан този път оцеля в Разград - 0:0

Лудогорец изпусна да бие Партизан. Снимка: Sportal.bg
Лудогорец изпусна да бие Партизан.

Партизан този път не падна в Разград и измъкна 0:0 при гостуването на Лудогорец в първи мач от 3-и квалификационен кръг на Шампионската лига.

Преди година на този етап сърбите си тръгнаха с пасив 1:2 и впоследствие отпаднаха след нова победа на българския шампион в Белград - 1:0.

Е, сега отново ще трябва гол на врящия стадион ЮНА. Лудогорец можеше да вземе ценен аванс още в първия двубой, но изпусна добри шансове, особено в края на първото полувреме чрез Марселиньо и Михаил Александров.

Партизан започна по-спокойно и бе близо до гол след груба грешка в защитата на Лудогорец още в 3-ата минута. После и Живкович не успя от чиста позиция, но някъде след 25 минути игра гостите се прибраха откровено да търсят затваряне на всяка пролука към вратата им.

През второто полувреме Партизан не мина центъра, а Лудогорец владееше топката непрестанно. Но в интерес на истината в играта на тима от Разград някак не се видя онази стръв и директност, опарила не един и два съперника в Европа миналия сезон.

Лудогорец изглежда някак предвидим, изхабен и познат. Не че я няма класата на отделните изпълнители. Просто пасовете не минаваха, положенията не се редяха едно след друго, както сме свикнали.

И реваншът ще е безкрайно тежък. "Добре, че не допуснахме гол", каза Стойчо Стоев и е прав - 0:0 у дома далеч не е най-лошият турнирен резултат.

Но е притеснително, че в 3 от 5 официални мача за сезона Лудогорец не е намирал мрежата на съперника - срещу Хасково, Черно море и Партизан. Другите два дуела бяха с полуаматьорския Дюделанж...