Герои!

Лудогорец даде повод за радост на цяла България!

Лудогорец поднесе сензация в Лига Европа след 2:0 като гост на ПСВ Айндховен. Победата - напълно заслужена, беше първа за роден тим в Холандия.

И най-големите оптимисти смятаха, че "хиксът" ще е успех, но "орлите" стъпиха със самочувствие и стил, и смълчаха стадион "Филипс" - съоръжение, на което се прекланяли глави и най-големите на континента.

Куражът дойде още в началото, когато Вирджил Мисиджан проби отляво и центрира, след което стражът на домакините изби топката, която попадна в Марселиньо. Бразилецът стреля от добра позиция, но кълбото излезе в аут.

"Дяволът не е толкова черен!", помислиха си нашите.

След добри положения и пред двете врати часът на българския шампион настъпи четвърт час след началото на второто полувреме.

Вратарят на ПСВ Зоет пресече дълъг пас към Мисиджан от страна на Марселиньо и прати топката почти на центъра. Безяк с едно докосване прехвърли стража и кълбото спря в мрежата.

Попарени от гола футболистите на Айндховен се вдигнаха на щурм и успяха да създадат няколко ситуации пред вратата на Стоянов.

В 64-та минута само късметът спаси българите. Матайвс бе оставен непокрит и стреля с глава, но кълбото профуча на сантиметри от страничния стълб, като Стоянов не помръдна.

Така се стигна до 74-та минута, когато шампионът на България напълно отчая именития си противник.

Мисиджан вкара за 2:0 и смълча феновете на ПСВ.

Холандецът стреля в далечния ъгъл и топката срещна гредата, след което се върна в игралното поле. При добавката фланговият състезател бе безкомпромисен и резултатът стана 2:0.

В следващия кръг на 3 октомври българският шампион ще излезе в мач на живот и смърт срещу Динамо Загреб - хърватският гранд, срещу когото отстъпи нелепо през 2012-та в Шампионската лига.

Ако успее да си върне това, което изпусна на "Максимир" преди година, Лудогорец ще мечтае за европейски излаз през пролетта. Нещо, от което определено сме отвикнали...