Рома не успя във Флоренция

Рома не губи, но "хиксовете" станаха много.

Рома завърши 1:1 при гостуването на Фиорентина в мач от 20-ия кръг на италианското първенство. "Вълците" взеха само точка от "Артемио Франки" и вече изостават на 7 точки след лидера Ювентус.

Рома няма загуба в Серия А вече в 10 поредни мача, но в последните си 7 срещи има 5 равенства, което постепенно отдалечи тима от водача.

Двубоят започна отлично за домакините от Фиорентина, които поведоха с гол на Марио Гомес в 19-а минута.

Бившият играч на Рома Давид Писаро стреля и Гомес технично отклони топката в мрежата. Рома изравни веднага след почивката с гол на бившия футболист на Фиорентина Адем Ляич, който мушна топката в мрежата след пробив и пас на Итурбе.

До края и двата отбора имаха своите шансове, но резултатът се запази. Рома остава на второ място с 42 точки, а Фиорентина шести с 31 точки.