Автогол и червен картон провалиха Тотнъм

Хари Кейн си вкара автогол, Деле Али беше изгонен и Тотнъм отпадна безславно от Лига Европа Снимка: Getty Images

Тотнъм приключи с Лига Европа, след като направи разочароващо 2:2 с Гент на "Уембли". Загубата с 0:1 в първия мач и червения картон на Деле Али в реванша натежаха твърде много и доведоха до отпадане от надпреварата.

Всичко започна чудесно за "шпорите" с гол на Ериксен в 10-ата минута, но скоро след това мачът придоби ужасно развитие за тях. В 19-ата минута Хари Кейн си вкара автогол с глава и резултатът стана 1:1. В 40-ата минута Деле Али получи директен червен картон заради грубо нарушение и Тотнъм доигра срещата с човек по-малко.

Домакините успяха да поведат за втори път в мача, като в 61-ата минута Виктор Уанияма стреля технично от границата на наказателното поле и направи 2:1 за Тотнъм. "Шпорите" обаче се нуждаеха от още едно попадение, което така и не влезе.

Вместо това в 82-ата минута Гент изравни за 2:2 чрез Жереми Пербе и отстрани Тотнъм от турнира.