Серия от 25 мача без загуба? Венгер я спира

Двубоят беше решен в рамките на само три минути през второто полувреме, когато беше прекъсната серията на гостите от 25 поредни мача без поражение в първенството.

Арсенал спечели с 2:0 у дома срещу Манчестър Юнайтед в дербито от 36-ия кръг на английското първенство. Преди почивката двата отбора не предложиха очакваното зрелище на над 60 хиляди зрители в северен Лондон.

В 54-та минута Алекс Окслейд-Чембърлейн подаде към Гранит Джака, който с параболичен удар от дистанция в горния ъгъл даде аванс в полза на домакините. Само три минути след това английският национал Окслейд-Чембърлейн центрира отдясно към нападателя Дани Уелбек, който с глава реализира второто попадение срещу бившият си отбор.

До края на мача гостите натиснаха своя съперник, но не успяха да достигнат до попадение, а опасни удари ни Уейн Рууни от дистанция не попаднаха в целта.

Мениджърът на столичани Арсен Венгер победи мениджъра на "червените дяволи" Жозе Моуриньо за първи път в мач за първенство. До момента португалецът имаше 5 победи, а 6 от двубоите му с французина бяха завършили наравно. Успехът съхрани шансовете на Арсенал да се класира в челната четворка.

Лондончани имат актив от 63 точки на шесто място, докато Юнайтед е с две точки повече на петата позиция. "Артилеристите" са изиграли една среща по-малко от днешния си противник.