Рома не се даде на Ювентус

Тифозите на Рома изпълниха "Олимпико".

Рома и Ювентус завършиха наравно 1:1 на "Олимпико" в дербито на върха в Калчото. Шампионите са лидери в класирането на Серия "А" след 25-ия кръг с актив от 58 точки, докато "вълците" са с девет по-малко.

Първото полувреме на олимпийския стадион в Рим беше доста "тихо", като единственото по-сериозно положение се откри пред Ювентус. В 22-та минута Роберто Перейра нахлу по десния фланг и прати ниска топка към далечната греда, но Костас Манолас засече центрирането и изби в корнер. Неговото хладнокръвно изчистване обаче притесни феновете на Рома, след като топката премина на по-малко от метър в страни от дясната греда на Морган Де Санктис.

В петата минута на второто полувреме Артуро Видал имаше шанс да се разпише, но неговият удар премина на сантиметри от левия стълб на вратата на Рома. Чилийският национал все пак помогна за гол на Ювентус, след като беше съборен от Василис Торосидис пред наказателното поле на Рома в 62-та минута.

Гръцкият защитник беше изгонен, а Карлос Тевес прехвърли стената за 1:0. Шампионите можеха да решат всичко секунди по-късно, но Перейра пропусна от малък ъгъл. В последствие неговите съотборници се прибраха в собствената си половина и позволиха на Рома да овладее играта, което доведе до редица положения пред Джанлуиджи Буфон. Манолас направи първия пропуск след удар с глава, но 5 минути по-късно, в 78-та, капитанът на домакините Сейду Кейта поправи грешката.

Алесандро Флоренци центрира на далечна греда, където малиецът стреля с глава, а Клаудио Маркизио не успя да избие топката и тя влезе във вратата за 1:1. Само минута след гола си на Кейта, Рома можеше да направи и пълен обрат.

Появилият се от пейката Хуан Итурбе напредна през центъра и се озова сам на границата на наказателното поле, но неговият удар беше крайно неточен и двата отбора си поделиха точките.