ЦСКА мина един ден без гол след 0:2 в Ловеч

Данило Асприля празнува втория си гол с традиционното салто. Снимка: Sportal.bg
Данило Асприля празнува втория си гол с традиционното салто.

Литекс нанесе нов удар по ЦСКА с 2:0 в Ловеч, като армейците минаха 12 часа без вкаран гол в "А" група.

Точната сметка прави 12 часа и 36 минути, откакто нападателят от Люксембург Орелиен Жоаким вкара за 3:1 над Черно море.

Това бе на 13 декември, а днес вече сме края на април...

ЦСКА отново бе слаб, като до почивката резултатът бе 2:0, а можеше да е поне 5-6 на... един.

Да, отмениха напълно редовен гол на гостите, вкаран от Стефан Николич. Нападателят не бе в засада, каквато бе маркирана. Но колко положения изпуснаха домакините!?

Данило Асприля стана герой с два гола за Литекс, който мина пред ЦСКА. Армейците вече са четвърти, след като водеха в класирането на Нова година.

След седмица вероятно ще излязат и извън зона Европа, защото им предстои гостуване в Стара Загора на Берое, който с победа минава пред тях.

Литекс е трети с 47 точки и мечтае за Европа.

Локо (Сф) пък продължава да е без загуба през 2015-а и след 1:0 у дома над Ботев има 50 точки, само с пет по-малко от лидера Лудогорец. При пет оставащи кръга и пряк двубой в Разград, нищо чудно да се завърже и поне малка интрига за първото място.