Нов удар за Ван Гаал - загуба от УБА

Облаците над Ван Гаал отново се сгъстиха.

Уест Бромич победи Манчестър Юнайтед с 1:0 и и на практика си гарантира оставането във Висшата лига и през следващия сезон.

Победата е трета за Бромич в последните четири мача и тимът вече е 11-и в таблицата на безопасно разстояние от зоната на изпадащите.

Ключовият момент за развитието на мача бе в 26-а минута, когато Хуан Мата от Юнайтед набързо си изкара два жълти картона и остави отбора си с човек по-малко до края на мача.

Единственото попадение падна в 66-а минута, когато Саломон Рондон получи топката в наказателното поле и с прецизен шут реализира - 1:0.

До края Юнайтед имаше достатъчно време да реагира, но играчите на ван Гаал демонстрира безпомощност в атака и така и не застрашиха вратата на домакините.