Светкавица за първи път в "А" група!

Светкавица щастливо се класира да играе в елита, след като завърши едва 4-и в Източната "Б" група

Отборът на Светкавица спечели баража за влизане в "А" група, надделявайки с 3:1 над Етър на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Успехът е исторически за клуба от Търговище, който ще играе за първи път в близо 90-годишната си история в елита.

Въпреки това все още има едно важно условие, което трябва да бъде налице, за да може всички в Светкавица да бъдат напълно удовлетворени - БФС да даде лиценз на клуба за "А" група.

Мачът започна вихрено, като "виолетовите" стигнаха до откриване на резултата още в 5-ата минута. Баев центрира отдясно към Кънев, който се хвърли и с крак засече топката в мрежата.

Двайсетина минути по-късно Светкавица възстанови статуквото, след като Вълев увлече трима играчи на великотърновци, върна топката към точката на дузпата и оттам Генов изравни.

Пълният обрат стана факт в началото на второто полувреме, когато Стоянов с глава засече топката в гредата, а оттам във вратата на Етър при подаване на Генов.

Всичко стана ясно в 3-ата минута от добавеното време, когато при контраатака на Светкавица Шоколаров отбеляза за крайното 3:1.

Другият бараж за "А" група между Видима-Раковски и Спортист (Своге) ще се изиграе на 26 юни.