Победи за Юнайтед, Сити и Челси

Рахийм Стърлинг отбеляза първия си хеттрик за Сити

Манчестър Юнайтед постигна категоричен успех с 3:0 като гост на „Гудисън Парк”. Морган Шнайдерлен и Андер Ерера се разписаха през първата част, а Уейн Рууни оформи крайния резултат с гол срещу бившия си тим.

И двата отбора излязоха с черни ленти на ръцете си в памет на Хауърд Кендъл – легендарният играч и мениджър на Евертън – който почина днес на 69 години.

Градският съперник на Юнайтед – Сити – разби с 5:1 Борнемут у дома. Рахийм Стърлинг отбеляза хеттрик за „гражданите”, а Вилфред Бони добави още два. Голът за гостите отбеляза Глен Мъри.

Тимът на Манеул Пелегрини остава лидер в класирането, с две точки пред Юнайтед, а в следващия кръг е дербито на Манчестър.

Челси се върна на победния път с успех с 2:0 над Астън Вила. Завърналият се в състава след изтърпяно наказание Диего Коща даде аванс на шампионите през първата част, а малко след почивката Алън Хътън си отбеляза автогол и оформи крайния резултат.

„Сините” вече имат актив от 11 точки и се доближиха до първата половина на класирането. Саутхемптън и Лестър направиха зрелищно 2:2. Благодарение на Джейми Варди, който вече има девет гола в девет кръга, „лисиците” се върнаха от изоставане с 0:2 и се добраха до точката.

Кристъл Палас загуби с 1:3 у дома от Уест Хем, а УБА победи Съндърланд с 1:0 в другите два съботни мача, играни от 17:00 часа.

По-рано днес Юрген Клоп стартира с равенство 0:0 на „Уайт Харт Лейн” периода си начело на Ливърпул.