Най-сетне опазиха Фалкао

Светлин Стратев 05.11.2012, 16:25 (обновена 09.11.2012, 11:50)

1 от 4 снимки Назад Напред

Фалкао не успя да се разпише и Атлетико загуби от Валенсия с 0:2

Най-сетне се намери отбор, който да спре колумбийската голова машина Радамел Фалкао. След 75 дни и 11 поредни мача, в които неизменно бележеше, този път таранът не успя да порази вратата на Валенсия. „Дюшекчиите" имаха повече положения от „прилепите", но не ги оползотвориха и загубиха с 0:2 на „Местая".

Колегата по разрушение на Фалкао, само че от другата страна, Роберто Солдадо, вкара уникално попадение в 20-та минута. Той получи дълъг пас от централния защитник Адил Рами и с нереален удар от воле от ъгъла на вратарското поле прехвърли излезлия напред Тибо Куртоа.

След гола имаше доста емоции и картони (8 жълти и 1 червен, на Рикардо Коща от Валенсия), за да се стигне до продължението на срещата, когато „прилепите" подпечатаха победата. В 95-та минута влезлият като резерва Нелсон Валдес получи тънък пас в уличка от Софиан Фегули и хладнокръвно направи 2:0. Четвърта домакинска победа в Примера за Валенсия през този сезон и мечти за атака на челната тройка.

Изключително силно в срещата се представи цялата отбрана на Валенсия - от вратаря Диего Алвеш, до опорния халф Фернандо Гаго. Защитниците си предаваха щафетно Фалкао и почти не му оставиха шансове за гол. За гостуването на Валядолид в следващия кръг, наказаният Коща най-вероятно ще бъде заменен от Виктор Руис.

Мега звездата Лионел Меси пък не можа да подобри рекорда на Краля на футбола Пеле. Дребничкият техничар не успя да се разпише при победата над Селта с 3:1, явно разконцентриран от скорошното раждане на сина си. Меси има на разположение още почти два месеца, за да вкара още едно попадение и да подобри постижението на Пеле от 75 гола в официални мачове за една календарна година.

Апропо, и Барселона получи едно съдийско рамо в този кръг, за идентична ситуация, при каквато падна голът на Ювентус срещу Интер. При третото попадение на Барса, голмайсторът Жорди Алба получи топката на метър зад защитата на Селта, но сигнал за засада така и не последва, което предизвика справедливия гняв на футболистите от Виго.

Реал не допусна никаква изненада и разби гостуващия Сарагоса с 4:0.

Единственият шокиращ резултат от кръга бе на „Ла Росаледа", където стабилно представящият се отбор на Малага загуби от скромния Райо Валекано с 1:2. Франсиско Медина Луна „Пити" бе големият герой за „пчеличките" с двата си хубави гол в 11-а и 61-та минути. Асистент и на двете попадения бе бразилецът Лео Баптищао. За домакините пък се разписа аржентинският „Кайзер" Мартин Демикелис, с хубав удар с глава след центриране на Хоакин.

Продължава солидното представяне на Леванте. Въпреки че има отрицателна голова разлика, вторият по сила отбор от град Валенсия е на пето място в класирането и не познава загубата вече четири кръга. Треньорът Хуан Игнасио е събрал изключително интересен състав, в който се открояват имената на Обафеми Мартинс, Теофанис Гекас, Дариуж Дудка, Кристиян Лел и Густаво Мунуа.

Мъките на Фернандо Йоренте в Атлетик (Билбао) пък нямат край. След като поиска да си ходи през лятото, той е твърдо закотвен на резервната скамейка от Марсело Биелса и има едва 162 изиграни минути и 1 гол в Примера през сезона. Със сегашния си статут Йоренте безспорно е „най-атомната" резерва в испанското първенство.

Oще: атлетико (мадрид)  барселона  валенсия  испания  леванте  лео меси  малага  примера дивисион  райо валекано  реал мадрид  фалкао