10 причини да чакаме кръга в Англия

Саутхемптън е трети и мечтае. Но след 1:1 с Астън Вила и серията, която предстои, идва ли краят на златното време за тима на Роналд Куман?
Диего Коща и Челси да имат едно наум - миналия сезон паднаха два пъти от Съндърланд.
Какво става с Ван Перси?
Жиру би помогнал много, ако застане на върха на атаката на Арсенал.
Критиките към Симон Миньоле са огромни. Ще бъде ли сменен вратарят на Ливърпул?
Бърнли лети след две поредни победи.
Уест Хем страда без убийствения си нападателен дует Енер Валенсия - Дифра Сако.
Мартин Аткинсън си изкарва парите с много стресова работа. Снимка: Getty Images
Мартин Аткинсън си изкарва парите с много стресова работа.
Евертън или Тотнъм ще е по-уморен от Лига Европа?

Началото на края за серията на Саутхемптън?
Серхио Агуеро вкара хеттрик на Байерн през седмицата, но сега го чака по-сериозен изпит. Най-стабилната защита във Висшата лига!
Саутхемптън е в страхотна серия, но идва големият тест - Манчестър Сити у дома, Арсенал навън, Манчестър Юнайтед у дома.
След резултатите от тези мачове ще знаем точно за какво се бори отборът на Роналд Куман.

Изпитание за широчината на състава на Алардайс
Без пет основни играчи - Стюърт Даунинг, Шейку Коуяте, Дифра Сако, Алекс Сонг и Енер Валенсия, миналият уикенд бе тежък за Уест Хем при гостуването на Евертън.
Без тях Сам Алардайс нареди доста "бачкаторски" отбора си с две върлини в атака - Карлтън Коул и Анди Керъл, както и с пет в отбрана.
Но въпреки това тимът се представи солидно. Сега идва ново изпитание - Нюкасъл, който лети високо и е в отлична форма.

Съндърланд да почне да улучва целта
Срещу Съндърланд през април миналата година Челси загуби шансове за титлата - 1:2 у дома. И изобщо - след 2 загуби от три мача миналия сезон от този съперник, Жозе Моуриньо и Челси ще внимават.
Ако нападателите Стивън Флечър и Конър Уикъм не започнат да вкарват, Съндърланд ще има големи проблеми. Но как се вкарва на Челси? Може би някой пряк свободен на Себастиан Ларсон? Или рикошет...
Гостите са лидери, а формата им предизвиква лек страх сред тимове като съботния им съперник.

Още ругатни към съдиите
"Срам", "Атаката на сър Алекс", "Арсенал е гневен" и още куп такива заглавия излизат в google, когато напишете името на съдията Мартин Аткинсън. Този уикенд той има неприятната задача да свири Суонси - Палас, ръководени от двамата най-големи мрънкалници срещу реферите - Гари Монк и Нийл Уорнък.
Изчисленията показват, че Аткинсън печели по 40 000 лири на година плюс бонуси от 1200 на мач. За един сезон печели по 85 хиляди, от които след данъци му остават 56 000.
Има доста по-прости начини с по-малко стрес, да изкарваш тези пари, Мартин.

Отмира ли вярата във Ван Перси?
Бързината, с която Ван Перси угасва в Манчестър Юнайтед, е впечатляваща. След 23 гола в първите м, 31 мача, нещата са съвсем различни сега. Срещу Арсенал той игра с топката 13 пъти за 73 минути, което се превръща в проблем. Ван Гаал няма да бъде безкрайно търпелив.

Ще смени ли вратаря Ливърпул?
Може ли да видим Брад Джоунс на вратата на Ливърпул в събота срещу Стоук? Постоянните грешки и тотална липса на увереност у Симон Миньоле предизвикаха критики от Брендън Роджърс, което рядко се случва по адрес на играч.
Понякога такава почивка се отразява добре на вратаря и нищо чудно да видим такъв ход на Роджърс.

Ефектът Лига Европа, ще го видим в пряк двубой
В неделя Тотнъм приема Евертън в пряка проверка на ефекта на Лига Европа. Двата тима играха (и победиха) в четвъртък, а в неделя се срещат в Лондон.
И Роберто Мартинес, мениджърът на гостите, и Маурисио Почетино (Тотнъм), искаха още преди сезона още ден почивка след мачовете в Европа. Така този двубой можеше спокойно да е в понеделник...

Може ли Лестър да спре пропадането?
О, Лестър! Какво си помислихте вие, когато ударихте в земята Манчестър Юнайтед с 5:3!?
Вероятно велики неща. Но от тогава новакът има 5 загуби и две ремита, което е най-лошата серия във Висшата лига.
Ако има съперник, срещу който можеш да спреш пропадането, това е Куинс Парк.

Готов ли е Жиру?
Победата на Борусия дойде с голяма цена за Арсенал - Микел Артета и Яя Саного станаха поредните контузени в лазарета.
Арсен Венгер се надява поне да има завърналия се Оливие Жиру в атака при гостуването на Уест Бромич.

Бърнли продължава да се катери
Вижте Бърнли, хора! Две поредни победи и самочувствието на отбора е до небето. Да се притеснява Астън Вила, който пристига на "Търф Мур" и без наказания Кристиан Бентеке, а и без победа от 8 мача.