Байерн отчая Сити с рикошет, Барса пак бие на нула

Джо Харт спаси няколко опасни удара, но бе безпомощен при рикошета в гърба на Марио Гьотце.
Венсан Компани спира Роберт Левандовски в мача на "Алианц Арена"в Мюнхен.
Кавани и Ибрахимович празнуват гола за ПСЖ на уругваеца, но френският шампион бе спрян в Амстердам.

Байерн повали Манчестър Сити с късен гол на Жером Боатенг, при който топката удари в гърба Марио Гьотце и стана неспасяема за вратаря на гостите Джо Харт.

Това 1:0 дойде чак в 90-ата минута, а преди това и двата тима имаха куп положения, като баварците изпуснаха по-чистите. В добавеното време късметът спаси Байерн от изравняване след удар на резервата Серхио Агуеро.

Двата тима се срещат в трето поредно издание на Шампионската лига, като статистиката вече е 4 победи на немския шампион срещу само една на английския.

Барселона затвърждава впечатление, че е нов отбор под ръководството на Луис Енрике, и то такъв, който внимава за собствената врата доста повече. Каталунците биха АПОЕЛ с 1:0 и още нямат допуснат гол в официален мач през сезона. Жерар Пике вкара единственото попадение. За гостите 75 минути игра Килиън Шеридън, бивш нападател на ЦСКА.

Аякс спря ПСЖ с гол на Ласе Шьоне, след като Единсон Кавани откри за гостите - 1:1.

Порто размаза БАТЕ с 6:0 като алжирският нападател Браими блесна с хеттрик.

Челси не успя да бие Шалке, след като поведе у дома с гол на Сеск Фабрегас. Гостите изравниха с шут на Клаас Ян Хунтелаар, а за лондончани на пейката остана Диего Коща. "Той не може да играе по три мача на седмица", призна Жозе Моуриньо за нападателя, който дотук изригна със 7 гола в първите 4 кръга на Висшата лига.