Англия вкара на Италия със 124 км/ч

Таунзънд изстрелва ракетата си в 79-ата минута.

С ракета, изстреляна с неудобния му десен крак със скорост от 124 километра в час, Андрос Таунзънд направи 1:1 и не позволи Англия да загуби контролата от Италия. Голът на резервата дойде в 79-ата минута и напълно заслужено, след като британците доминираха изцяло след почивката в Торино.

Уейн Рууни удари греда още преди Грациано Пеле да изведе италианците напред в 29-ата минута.

След почивката Рууни на два пъти бе отчаян от спасявания на Джанлуиджи Буфон, а англичаните натиснаха, водени от резервите Таунзънд и Рос Баркли. Разигра се и Хари Кейн, незабележим през първото полувреме.

"Не е зле за играч, който не трябва да е близо до отбора", заяде се голмайсторът в twitter. Таунзънд визира изказване на Пол Мърсън, който обяви, че такива играчи изобщо нямат място в разширения състав.

Италия също може да бъде доволна от контролата. Пеле и Едер в атака показаха отлични неща, а защитата бе солидна, за разлика от гостуването в София на България дни по-рано.

Дебют направи Мирко Валдифиори, който игра на позицията, традиционно заемана от Андреа Пирло - пред защитата.