Дунав отново загуби от Иртиш и отпадна от Лига Европа

Иртиш победи Дунав за втори път и отстрани българския отбор

Дунав приключи участието си в евротурнирите след загуба с 0:2 от Иртиш в Русе.

С общ резултат 3:0 воденият от Димитър Димитров-Херо казахстански отбор отстрани Дунав и продължава във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Също както преди седмица при гостуването на Иртиш, така и днес Дунав пусна гол в самото начало. В 6-ата минута при един ъглов удар защитата на русенци заспа и непокритият Марио Маслак засече с глава за 1:0.

Така на Дунав вече трябваха цели три чисти гола, за да се класира, но в следващите минути отборът игра добре и даде надежди, че ще се върне в мача.

Идеална възможност се отвори пред Бирсент Карагерен, но очи в очи с Лория той стреля лошо и вратарят спаси. После Самир Аясс стреля силно, но последва ново вратарско спасяване.

В 35-ата минута Дарабайев можеше да реши всичко за гостите, но сам срещу вратаря не уцели вратата.

През второто полувреме Иртиш опита да установи контрол върху мача и да убие темпото. Все пак пред Дунав се откриха още няколко нелоши ситуации, но Лория пак беше на мястото си.

Когато надеждите на русенци вече се изпаряваха, Иртиш реши мача с втори гол - в 88-ата минута Дарабайев стреля много добре извън наказателното поле и оформи крайното 2:0.