И новакът Борнемут унизи шампиона Челси

Челси е само на 3 точки от изпадащите след домакинското си поражение от Борнемут.

Челси допусна осмата си загуба от началото на сезона във Висшата лига, а защитата на титлата му се превръща в кошмар. "Сините" се сринаха с 0:1 срещу новака Борнемут на своя "Стамфорд Бридж". Победното попадение отбеляза Глен Мъри в 82-ата минута.

Тимът на Жозе Моуриньо, който допусна четвърто поражение у дома, вече е само на три точки над зоната на изпадащите. Тибо Куртоа се завърна на вратата на Челси след тримесечно отсъствие заради контузия, но и той не успя да предотврати провала. Белгийският страж имаше доста работа преди почивката. През второто полувреме домакините претендираха за дузпа, когато центриране на Диего Коща срещна ръката на Франсис.

Пропуски за шампионите направиха Азар, Педро, Оскар, Матич и Иванович. А Борнемут нанесе удара си в последните минути. Куртоа не бе убедителен при ъглов удар, топката бе пратена пред голлинията и Мъри я засече с глава. Нападателят бе в положение на засада, която обаче не бе маркирана от страничния рефер. Борнемут се измъкна от опасната зона и има 13 точки, а далеч по-именитият му съперник е с едва 15 и заема 14-ото място.

След по-ранните мачове от кръга Лестър излезе еднолично начело в класирането. Възпитаниците на Клаудио Раниери спечелиха с 3:0 гостуването си на Суонси, като и трите гола бяха дело на Рияд Марез. Това означава, че головата поредица на Джейми Варди спира на 11 – колкото беше нужно да се подобри рекорда на Рууд ван Нистелрой.

Арсенал също постигна победа в съботния си двубой. „Артилеристите” победиха с 3:1 Съндърланд у дома и излязоха на втората позиция – на две зад лидера Лестър и на една пред Сити и Юнайтед. Джоъл Кембъл, Оливие Жиру и Аарън Рамзи вкараха головете за „топчиите”, а попадението за гостите бе автогол на Жиру.

Манчестър Юнайтед отново разочарова с играта си и завърши 0:0 срещу Уест Хем на „Олд Трафорд”. „Червените дяволи” на няколко пъти можеха да вземат трите точки, но пропуски на Марсиал, Мата и Фелайни костваха победата на домакините. Така тимът на Ван Гаал вече е четвърти, но само на три точки зад лидера Лестър.