Лестър и Уест Хем завършиха 2:2 в драматичен мач

Лестър и Уест Хем направиха много интересен мач.

Лестър и Уест Хем завършиха 2:2 в двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига. Домакините поведоха чрез Джейми Варди, но по-късно английският национал получи червен картон, а в края лондончани стигнаха до пълен обрат. Все пак в 5-те минута на добавеното време Лестър изравни от дузпа. 4 кръга преди края "лисиците" водят с 8 точки пред Тотнъм, който в понеделник гостува на Стоук Сити.

В 18-ата минута Лестър организира контраатака, началото на която бе поставено от Шмайхел, който хвърли с ръка към Марез, който веднага продължи към Канте. Французинът намери Варди, който нахлу на скорост и стреля в далечния ъгъл.

В 57-ата минута дойде и ключовият момент в двубоя. Голмайсторът на Лестър падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа. Огбона посегна с ръка към Варди, който потърси контакт и се хвърли на земята. Джон Мос му показа втори жълт картон за симулация и лидерът на Лестър трябваше да напусне преждевременно терена.

В 62-ата минута Рийд засече центриране на Пайе, но топката срещна гредата. В 83-ата минута главният рефер Джон Мос взе второ ключово решение, отсъждайки дузпа в полза на Уест Хам заради това, че Морган изблъска с ръка в наказателното поле Рийд. Андрю Каръл бе точен от бялата точка за 1:1. Две минути след това обратът бе пълен. Антонио проби много добре отдясно, центрира към Кресуел, който със страхотен изстрел от границата на наказателното поле направи 1:2.

В допълнителното време Мос не отсъди чиста дузпа за Лестър, но малко по-късно все пак посочи бялата точка и Уйоа изпълни безкомпромисно наказателния удар, с което донесе точката на домакините.