Голям успех за юношите U19 - класираха се за Евро 2017

Момчетата на селекционера Ангел Стойков постигнаха огромен успех.

Юношеският национален отбор на България се класира за финалите на европейското първенство по футбол това лято в Грузия. Възпитаниците на Ангел Стойков победиха Босна и Херцеговина с 3:1 в последния си мач от Елитния квалификационен кръг и завършиха на първо място в група 5.

Българите се нуждаеха от задължителна победа, за да завършат на първо място в групата и да се класират за еврофиналите и я постигнаха по убедителен начин.

Двубоят започна отлично за "трикольорите" и още в 4-а минута реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Тонислав Йорданов. Георги Русев бе точен от бялата точка - 1:0 за България.

След попадението играчите на Босна се втурнаха да изравняват, но Сулич и Жерич пропуснаха. В 29-а минута Русев центрира от фаул и нападателят на Славия Калоян Кръстев вкара за 2:0.

Кръстев окончателно нокаутира съперника с втория си гол в мача, отбелязан в добавеното време на първата част след пас на Асен Чандъров.

След почивката играчите на Босна нямаше какво повече да губят и тръгнаха в атака. В 64-а минута Демирович върна един гол и намали разликата, но до края България удържа аванса си и се поздрави с големия успех.