Юнайтед на финал за ФА къп

Футболистите на Юнайтед най-после имаха повод за радост.

Манчестър Юнайтед е първият финалист в турнира за Купата на Англия, след като с късна драма обърна Евертън с 2:1. Днес ще бъде определен и вторият участник в битката за трофея от мача между Кристъл Палас и Уотфорд.

Срещата на Уембли имаше всичко, за да потвърди реномето на турнира като състезание с непредвидим край, обрати и драма. 53 секунди преди изтичането на допълнителните минути Антони Марсиал вкара поледния гол за Червените дяволи.

Маруан Фелайни откри резултата за Юнайтед в 34-ата минута, засичайки подаване на Марсиал. Крис Смолинг обаче си вкара автогол в 75-ата минута и изравни за Евертън, които обаче пропуснаха да сторят това в 57-ата минута от дузпа.

Белгийският нападател Ромелу Лукаку не успя да вкара от 11-те метра, като вратарят Де Хеа майсторски спаси удара му. Наказателният удар беше отсъден заради събаряне на Тимъти Фосу-Менса от Рос Баркли.

Преди това Червените дяволи също искаха дузпа заради игра с ръка на Фил Джагиелка, но съдията Антъни Тейлър не даде. И все пак именно Джагиелка се оказа важният човек за крайния изход, след като не успя да избие топката от краката на Андер Ерера.

Испанецът успя да я бутне пред него, тя попадна в Марсиал, а след второто докосване на французина топката вече беше в мрежата на Хоел Роблес на вратата на Евертън.

"Фантастимно е! Когато видиш радостта в очите на футболистите, разбираш каква е реалната емоция. Но нека не забравяме и феновете, които бяха с нас и ние спечелихме заради тях, заяви щастливият Луис ван Гаал след срещата.

"Аз мисля, че ние заслужено отиваме на финал. Нямам никакви забележки, не видях и никакви грешки. Мисля, че съдията промени мача. Ние имахме повече шансове, а Евертън дойдоха да правят фаулове.