Знаменит гол със задна ножица донесе три точки на Ливърпул

Джан бележи гола си в края на първото полувреме, който се оказа и победен Снимка: Getty Images
Джан бележи гола си в края на първото полувреме, който се оказа и победен

Ливърпул взе много важни три точки в борбата за топ 4 при гостуването си на Уотфорд.

Тимът на Юрген Клоп спечели с 1:0 с паметен гол на Емре Джан в самия край на първото полувреме. Германският халф посрещна центриране на Лукас Лейва директно от въздуха и с ножичен удар заби в горния десен ъгъл на Аурелио Гомеш - за да отбележи един от головете на сезона.

Останалата част от първото полувреме не беше особено вълнуваща. Фелипе Коутиньо се контузи в самото начало и беше принудително заменен от Адам Лалана, който в 42-ата минута уцели гредата с шут отдалеч.

През второто полувреме Ливърпул опита да си реши мача, но Гомеш спаси удари на Милнър и Ориги и интригата се запази.

Стъридж и Фирмино също пропуснаха да удвоят за гостите при контраатаки и можеха да бъдат жестоко наказани. В 94-ата минута защитата на Ливърпул не се справи с едно центриране и Прьодл стреля от въздуха, но тресна горната греда.

Така "мърсисайдци" съхраниха трите точки и остават на трето място в класирането с 3 т. пред Ман Сити и 4 пред Ман Юнайтед - но и с мач повече от преследвачите си.