12 поредни победи за Челси, Арсенал се измъкна в края

Челси постигна 12 поредни победи - рекорд в историята на клуба Снимка: Getty Images
Челси постигна 12 поредни победи - рекорд в историята на клуба

Челси постигна 12-ата си поредна победа във Висшата лига. Лидерите в класирането надвиха Борнемут с 3:0 и дръпнаха с 9 точки пред втория Ливърпул, който ще изиграе утре своя мач от кръга срещу Стоук.

"Сините" не срещнаха особени проблеми при домакинството на Борнемут, като Педро откри резултата в 24-ата минута след няколко бързи паса на късо разстояние от играчите на Челси и красив параболичен удар с левия крак.

В самото начало на второто полувреме Еден Азар си спечели дузпа след като финтира Саймън Франсис в наказателното поле и беше препънат. Самият белгиец реализира хладнокръвно от бялата точка за 2:0. Третият гол беше дело отново на Педро в 94-ата минута след рикошет.

В друг от днешните мачове във Висшата лига Арсенал спечели трудно като домакин на Уест Бромич с 1:0, а единствения гол вкара Оливие Жиру три минути преди края. "Топчиите" се измъчиха срещу коравата защита на гостите, но в 87-ата минута Йозил направи отлично центриране към Жиру и французинът с глава донесе трите точки за Арсенал.

Манчестър Юнайтед посрещна Съндърланд и също успя да вземе своето. "Червените дяволи" спечелиха с 3:1, макар и техният мач да не беше никак лесен, и така завоюваха четвърта поредна победа в лигата.

Дейли Блинд откри резултата след включване от задна позиция и подаване на Ибрахимович в 39-ата минута. Нов гол не падна до 82-ата, когато сгрешена топка от гостите зад центъра позволи на Погба да изведе Ибрахимович и шведът записа поредния си гол за Юнайтед за 2:0. Три минути по-късно дойде и най-красивият момент от мача. Златан центрира към Мхитарян (който беше в засада, проспана от страничния съдия) и арменецът вкара след изключително отиграване с пета зад гърба си.

Почетният гол за Съндърланд отбеляза Паоло Борини в 91-ата минута след изключителен изстрел извън наказателното поле.

Юнайтед остава на шесто място в класирането, но вече се изравни по точки (33) с петия Тотнъм. "Шпорите" гостуват на Саутхемптън в сряда.