Нахлуване на фенове забави мач от Лига Европа

Нахлуването на феновете попречи на мача да започне навреме Снимка: Twitter
Нахлуването на феновете попречи на мача да започне навреме

Началото на четвъртфинала от Лига Европа между Лион и Бешикташ се забави с 45 минути, тъй като феновете на домакините нахлуха на терена малко преди началото на мача.

Между привържениците на двата тима имаше тежки сблъсъци и по първоначална информация тези на Лион са побегнали, за да се спасят от хвърлени предмети и бомби по тях.

На терена слезе и президентът на Лион Жан-Мишел Олас.

Оказа се, че сблъсъците между двете агитки са започнали още преди мача. Срещата трябваше да започне в 22:05, но началото беше дадено в 22:50, след като играчите и треньорите се постараха да успокоят феновете по трибуните, а загрявката на футболистите продължи едва няколко минути.

Проблеми обаче имаше и след началото. Райън Бабел откри за Бешикташ в 15-ата минута и след това феновете на турците започнаха да хвърлят сигнални ракети, а съдията призова футболистите на гостуващия тим отново да успокоят своите привърженици.

Към края Лион успя да обърне мача с два гола след 80-ата минута на Корентин Толисо и Жереми Морел. Така срещата завърши 2:1 за домакините.