Четвърто поредно равенство за Реал, Ейбар с първа точка на „Бернабеу”

Кристиано Роналдо и компания записаха четвърто поредно реми

Реал Мадрид записа четвъртото си поредно равенство във всички състезания и трето поредно в Ла лига.

Тимът на Зинедин Зидан завърши 1:1 у дома срещу Ейбар, като това бе първа точка, която „белите” дават на този съперник на „Бернабеу” в историята на Примера.

Гостите поведоха още в шестата минута, след като Фран Рико заби топката с глава, засичайки центриране от дясно.

Ейбар удържа аванса си само 10 минути. В 17-ата Гарет Бейл изравни, след като също с глава засече центриране на Кристиано Роналдо.

Така завърши и първата част, а през втората Зидан направи промени. Изкара Бензема и пусна Мората, след това замени Иско за Марко Асенсио, но и това не помогна.

Реал натискаше, но и Ейбар бе опасен на контраатаки. Мората, Кристиано и Асенсио пропуснаха добри възможности да отбележат победен гол.

Равенството свали Реал от върха, където в момента е Атлетико – с равни точки с „белите”, по 15, но с по-добра голова разлика. Барселона може да излезе начело с 16, ако тази вечер вземе трите точки от гостуването си на Селта.

И за да станат нещата още по-сложни за Зидан, след края на мача се потвърди, че смените на Бензема и Варан (с Начо) на полувремето са били принудителни. Все още не е ясно колко сериозни са травмите на двамата.