Трагична скука за Юнайтед, Лестър отново излезе начело

„Олд Трафорд” изпрати отбора на Манчестър Юнайтед с освирквания, след като тимът на Луис ван Гаал загуби с 0:1 домакинството си на Саутхемптън. Това е втори пореден успех за „светците” на „Олд Трафорд” и втори успех изобщо в ерата на Висшата лига.

В герой за гостите се превърна новото попълнение Чарли Остин. Нападателят се появи като резерва в 79-ата минута и осем по-късно с първия си удар към противниковата врата във фланелката на „светците” донесе минималния успех.

Феновете на Юнайтед изпратиха с освирквания и желания за раздяла и Луис ван Гаал. Отборът отново не предложи абсолютно нищо интересно на терена и закономерно загуби.

Саутхемптън измести Стоук от осмата позиция, а Юнайтед остава пети, но вече на пет точки от четвъртия Тотнъм, който стигна до обрат като гост на Кристъл Палас и взе победата след 3:1.

Лестър пък се завърна поне за кратко на върха. „Лисиците” записаха класически успех над Стоук Сити у дома, а головете вкараха Дани Дринкуотър, Джейми Варди и Леонардо Уйоа.

Тимът на Клаудио Раниери вече има 47 точки и е на три пред Арсенал поне до края на дербито на „артилеристите” с Челси в неделя.