Иско трябва да е титуляр на финала: 4 извода от Атлетико - Реал 2:1

Голът на Иско в края на първото полувреме уби надеждите на Атлетико след страхотното начало на домакините. Ето 4 неща, които научихме от мача... Снимка: Getty Images
1. Какво още трябва да направи Иско, за да заслужи титулярно място?

Иско заслужава да бъде титуляр във финала, дори дотогава Гарет Бейл да се е възстановил от контузията си. Не само заради гола си снощи (който беше просто добавка отблизо, макар и в толкова важен момент), а заради цялостното си представяне във важните мачове през сезона. Публиката обожава Иско, защото е техничен и атрактивен футболист, той също така действа на голям периметър и с него на терена Реал е много по-разнообразен, отколкото е със звездното но предвидимо трио BBC в атака.

Бейл може да е рекордната покупка на Реал, но Иско е играчът във форма и с вдъхновение, което може да донесе решително предимство във финала. Зинедин Зидан едва ли може да си позволи да пренебрегне това. Снимка: Getty Images

2. Зрелището си заслужаваше

След трите гола на Реал в първия мач сблъсъкът изглеждаше предрешен, но на "Калдерон" двата тима изиграха вълнуващ реванш, който си заслужаваше гледането. Домакините направиха мача интересен със силното начало и със сърцатата игра до последно, а темпото беше изключително през почти всичките 90 минути. Дори второто полувреме, когато интригата умираше с всяка изминала секунда, мачът остана двуостър и интересен, от което и неутралните зрители би трябвало да са останали доволни. Снимка: Getty Images

3. Навас показа, че е незаслужено подценяван

Кейлор Навас си остава един по-скоро недооценен вратар, който постигна много в няколкото си години в Реал. При всичките колебания във формата му, и при всичките слухове, че в Мадрид ще купят Де Хеа и ще лишат Навас от титулярно място, костариканецът неведнъж е измъквал отбора в трудни моменти. Направи го и снощи, когато "белия балет" не изигра най-бляскавия си мач и не показа особена прецизност нито в защита, нито в нападение. Навас обаче направи 4-5 решителни спасявания и не позволи на Атлетико да повярва в обрата. Беше близо до това да спаси и дузпата на Гризман.
4. Този отбор на Атлетико заслужаваше повече

Понякога тимът на Атлетико е критикуван заради защитния си футбол и заради на моменти груба игра, но футболистите на "червено-белите" показват големи качества и характер и в най-трудните моменти.

"Дюшекчиите" понесоха тежък удар в първия мач, но в сряда вечер успяха да надиграят Реал и да поставят под съмнение класирането му. Дори след получения гол не се отказаха и през втората част създадоха достатъчно положения, за да постигнат чудото, но Навас не им го позволи. След два загубени финала от "кралете" в предишните три години, и след това болезнено отпадане, този отбор на Атлетико някак все остава в подножието на върха - а футболистите и Симеоне сякаш заслужаваха повече. Снимка: Getty Images

Реал загуби от Атлетико мадридското дерби на "Висенте Калдерон" с 1:2, но е на финал в Шампионската лига.

"Кралете" не изиграха най-добрия си мач в полуфинала-реванш снощи, но благодарение на победата с 3:0 в първия мач, отстраниха "дюшекчиите" и се класираха за решителния двубой срещу Ювентус.

Двата гола на Атлетико в началото дадоха индикации, че можем да станем свидетели на още едно чудо в Шампионската лига този сезон, но попадението на Иско в края на първото полувреме сложи край на всякакви илюзии.

Така, без да покаже най-доброто си ниво, Реал продължи успешния си ход и вече е на крачка от втора поредна купа от Шампионската лига.

С какво може "кралския клуб" да надделее над Ювентус на финала, как Атлетико успя да надиграе съперника снощи и с какви чувства си тръгва Диего Симеоне от Шампионската лига този път?

В галерията може да видите 4 извода от Атлетико - Реал 2:1.