Издънки за Рома и Милан, Ювентус се откъсна начело

Диего Пероти от Рома се ядосва на изравнителния гол на Сампдория за 1:1 Снимка: Getty Images
Диего Пероти от Рома се ядосва на изравнителния гол на Сампдория за 1:1

Рома и Милан записаха загуби в мачовете си от кръга в Серия А, като допуснаха обрати при гостуванията съответно на Сампдория и Удинезе.

В същото време Ювентус спечели с 2:0 гостуването на Сасуоло с голове на Игуаин в 9-ата и Сами Кедира в 26-ата минута. Така Юве се откъсна на върха в класирането и вече има 4 точки повече от втория Рома, както и мач по-малко.

Днес римляните загубиха от Сампдория с 2:3, след като повеждаха на два пъти в резултата. Бруно Перес откри за гостите още в 5-ата минута, но 21-ата Денис Прает изравни, засичайки центриране на Луис Муриел отдясно.

През второто полувреме Рома отново излезе напред с гол на Джеко, който оползотвори подаване по земя на Емерсон в 66-ата минута. Но Самп обърна мача само няколко минути по-късно. В 71-ата Патрик Шик направи 2:2 отблизо, а в 73-ата Луис Муриел вкара победния гол със страховит шут от пряк свободен удар.

Сампдория се намира на 12-о място с 27 т.

На мача в Удине Милан поведе с гол на Бонавентура в 8-ата минута, а асистенцията беше на Сусо. Попадения на Сирил Теро в 31-ата и Родриго де Паул в 73-ата обаче доведоха до крайното 2:1 за Удинезе, с което домакините се изкачиха на десето място в класирането с 28 т.

След днешната загуба Милан остава едва на седмо място с 37 т.