Защо Клоп винаги тича към тунела след края на първото полувреме

Клоп иска да използва всяка секунда от почивката между полувремената.
Понякога в съблекалнята се гледат видеа на ситуации от първото полувреме.
За Клоп работата в съблекалнята е важна, колкото тази край тъча. Снимка: getty
За Клоп работата в съблекалнята е важна, колкото тази край тъча.
Преди мачовете специалистът е далеч по-спокоен

Не може да не ви е направило впечатление как мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се втурва към тунела, когато съдията свири край на първото полувреме в мачовете на "червените".

Традицията на германеца роди много шеги на Острова през последните две години - от "ходи му се до тоалетна" до "пие му се бира".

За Клоп никога не трябва да се казва "никога", но спринтовете към тунела имат далеч по-логично обяснение.

В едно от последните си интервюта специалистът обяснява, че целта му е да спечели повече време.

"Понякога наистина очаквам почивката много нетърпеливо и броя минутите до нея, за да можем да променим и да се опитаме да поправим някои неща", заяви Клоп.

"Времето между двете полувремена е много важно. Първо давам възможност на играчите да си поемат дъх и да пият вода, както и на медицинския екип да провери дали всичко с тях е наред.

След това гледаме някои ситуации от първата част, ако могат да са ни от помощ за по-нататъшния игрови план, а ако не са - говоря на футболистите.

Наистина обичам почивките, защото те са много важни.

Давам пример: водим с 2:0 и всеки знае, че мачът не е свършил, но всъщност има някои момчета, които си мислят, че вече сме спечелили и трябва да поговорим за нагласата им", обясни мениджърът.